Terraillon Web Coach Easy View - Black:

Terraillon Web Coach Easy View - Black

SKU
13350

За да останете во форма конектирајте се со вашата Web Coach апликација.
● Анализирајте тежина, масти, мускулна маса и количество на вода во телото.
● Голем екран кој може да се постсави каде сакате.
● Конектирајте се со Wellness Coach апликацијата за следење на подолг период.
● Можност за поврзување на 8 паметни телефони истовремено.

Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Анализа на состојбата на телото
Web Coach Easy View е вистински анализатор на состојбата на телото. Ја мери вашата тежина, индексот на маса во телото (BMI), мускулна маса и количество на вода во телото Многу корисно е кога ја следите вашата тежина за да изгубите маснотии а да ја зачувате вашата мускулна маса.

Мулти функционален дисплеј
Поставете го вашиот Easy View екран на позиција каде што ќе ви биде полесно да читате. Со магнетната метална подршка можете да го поставите екранот на полица во вашата бања или поставете го на ѕидот на скалите. Можете многу лесно да пристапите кон неговите функции како што се моментално време, собна температура и тајмер.

Wellness Coach апликација
Web Coach Easy View се поврзува со Terraillon Wellness Coach апликацијата. Постави цели и добиј бесплатен совет за нивно полесно остварување.

Напредно поврзување
Web Coach Easy View користи нова Bluetooth технологија изработена од Terraillon која дозволува поврзување на 8 паметни телефони или таблети истовремено. Практично доколку секој член на семејството има паметен телефон.

Производител
Terraillon
EAN code
3094570133500
End of life
No
Боја
црна
Капацитет
No
Connectivity
Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5c, iPhone 4s
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini
Android Compatibility
4.3 and higher
Димензија и тежина
Product 34.7 x 32.8 x 2.8cm
Packing 39.5 x 40.3 x 4.8cm
Net/gross weight 2.03/2.6kg
Коментар
PERFORMANCE
max weight: 160kg
100g increments

FUNCTIONS
Weight
Body Mass Index
Body fat
Muscle mass
Body water
Date & Time
Room temperature
Timer