Terraillon Web Coach Fit - Anthracite:

Terraillon Web Coach Fit - Anthracite

SKU
13655

Биди фит и остани конектиран со Web Coach!
● BodySense технологија: целосна анализа на телото вклучувајќи тежина, BMI, маснотии, мускулна маса и количество на вода во телото.
● Можност за поврзување на 8 паметни телефони истовремено

Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Прекрасен спој на дизајн и технологија
Откријте го Web Coach FIT новиот анализатор на состојбата на телото кој се поврзува со вашиот паметен уред.
Следете ја вашата тежина, BMI индекс и целосната состојба на телото полесно од било кога.
Ако сте на диета или пак спортувате и сакате да ја следите вашата тежина сите функционалности на Web Coach FIT ќе ви бидат добредојдени. Со Wellness Coach app, поставете цели и добијте совет за нивно побрзо остварувње.

Анализа на состојбата на телото
Web Coach Easy View е вистински анализатор на состојбата на телото. Ја мери вашата тежина, индексот на маса во телото (BMI), мускулна маса и количество на вода во телото Многу корисно е кога ја следите вашата тежина за да изгубите маснотии а да ја зачувате вашата мускулна маса.

Високо ниво на дизајн
Нуди голем стаклена површина за мерење која е обколена со гума и ја штити од потенцијални удари. LED екранот е голем со големи бројки за поголема читливост.

Wellness Coach апликација
Web Coach FIT се поврзува со Terraillon Wellness Coach апликацијата. Постави цели и добиј бесплатен совет за нивно полесно остварување.

Напредно поврзување
Web Coach FIT користи нова Bluetooth технологија изработена од Terraillon која дозволува поврзување на 8 паметни телефони или таблети истовремено. Практично доколку секој член на семејството има паметен телефон.

Производител
Terraillon
EAN code
3094570136556
End of life
No
Боја
црна
Капацитет
No
Connectivity
Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5c, iPhone 4s
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017), iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad (6. gen - 2018), iPad mini
Android Compatibility
4.3 and higher
Димензија и тежина
Product 34.7 x 32.8 x 2.8cm
Packing 39.5 x 40.3 x 4.8cm
Net/gross weight 2.03/2.6kg
Коментар
PERFORMANCE
max weight: 160kg
100g increments

FUNCTIONS
Weight
Body Mass Index
Body fat
Muscle mass
Body water
Bone mass