Terraillon Web Coach FORM - Black:

Terraillon Web Coach FORM - Black

SKU
13894

Биди фит и остани конектиран со Web Coach!

● BodySense технологија: целосна анализа на телото вклучувајќи тежина, BMI, маснотии, мускулна маса и количество на вода во телото.
● Можност за поврзување на 8 паметни телефони истовремено
● Голем LCD дисплеј
● Голема стаклена платформа
● Конектирај се со Wellness Coach апликацијата за следење на вашето тело на подолг период.

Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Прекрасен спој на дизајн и технологија
Откријте го Web Coach Form новиот анализатор на состојбата на телото кој се поврзува со вашиот паметен уред.
Следете ја вашата тежина, BMI индекс и целосната состојба на телото полесно од било кога.
Ако сте на диета или пак спортувате и сакате да ја следите вашата тежина сите функционалности на Web Coach Form ќе ви бидат добредојдени. Со Wellness Coach app, поставете цели и добијте совет за нивно побрзо остварувње.

Анализа на состојбата на телото
Web Coach Easy View е вистински анализатор на состојбата на телото. Ја мери вашата тежина, индексот на маса во телото (BMI), мускулна маса и количество на вода во телото Многу корисно е кога ја следите вашата тежина за да изгубите маснотии а да ја зачувате вашата мускулна маса.

Wellness Coach апликација
Web Coach Easy View се поврзува со Terraillon Wellness Coach апликацијата. Постави цели и добиј бесплатен совет за нивно полесно остварување.

Напредно поврзување
Web Coach Easy View користи нова Bluetooth технологија изработена од Terraillon која дозволува поврзување на 8 паметни телефони или таблети истовремено. Практично доколку секој член на семејството има паметен телефон.

Производител
Terraillon
Weight
No
EAN code
3094570138949
End of life
No
Боја
црна
Бои
No
Капацитет
No
Connectivity
Bluetooth
Compatibility OS
No
Compatibility iOS
No
tvOS compatibility
No
iPhone компатибилност
iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5c, iPhone 4s
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini
iPod Compatibility
No
Apple TV compatibility
No
Mac компатибилност
No
Android Compatibility
4.3 and higher
Compatibility
No
Wireless connection
No
Wired Connection
No
Сензори
No
Audio
No
Видео формати
No
Екран
No
Metrics Tracked
No
Отпорност на вода
No
Conditions of Use
No
Care
No
Power
No
Батерија
No
System requirements
No
Environmental Requirements
No
Апликации
No
Lumen Output
No
Hue bulb
No
Hue Light Output
No
Hue bridge
No
Меморија
No
Syncing
No
Димензија и тежина
No
Што има во кутијата?
No
Гаранција
No
Коментар
FUNCTIONS
Weight
Body Mass Index

PERFORMANCE
max weight: 160kg
100g increments