Tucano Filo case for iPad Air 2 - Green:

Tucano Filo case for iPad Air 2 - Green

SKU
IPD6AN-V

Folio case за iPad Air 2.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Маска за iPad Air 2 со заден дел од мек но силен материјал од гума и предна прекривка од еко кожа.
Отворањето и затварањето на прекривката го менува статусот на iPad од буден во статус на мирување.
Производител
Tucano
EAN code
8020252963238
End of life
No
Материјал
Eco-leather
Боја
зелена
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7", iPad Air 2
Тип на футрола
Full case
Капацитет
Case
Димензија и тежина

External Size (cm): 17,6 x 24,6 x 1,3

Suggested device size (cm): 16,9 x 24 x 0,6

Sleeps/wakes iPad
No