Tucano Elektro snap case for iPhone 6 Plus

SKU
conf-tucano-elektro-snap-case-for-iphone-6-plus-mk
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Tucano Elektro го штити вашиот уред од мали удари, гребнатини и прашина. Уникатниот метален дизајн на рабовите заедно со транспарентниот заден дел дозволуваат логото на Apple да остане видливо. Директен пристап до сите копчиња.


Карактеристики:
  • Елегантна футрола за iPhone 6/6s Plus
  • Штити од удари, гребнатини и прашина.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Tucano
End of life
No
iPhone компатибилност
iPhone 6s, iPhone 6, iPhone 6 Plus
Производител
Tucano
Weight
0.1000
EAN code
8020252048195
Боја
сребрена
Материјал
Metal/Steel, Polycarbonate
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 6s Plus, iPhone 6 Plus
Производител
Tucano
EAN code
8020252048188
Боја
црна
Материјал
Polycarbonate
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 6 Plus
Производител
Tucano
EAN code
8020252048201
Боја
златна
Материјал
Plastic
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 6 Plus
Производител
Tucano
EAN code
8020252048218
Боја
сина
Материјал
Polycarbonate
iPhone компатибилност
iPhone 6 Plus