Tucano Filo case with rotational support for iPad Pro 9.7inch

SKU
conf-tucano-filo-case-for-ipad-pro-9-7inch-mk
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Маска за iPad Pro 9.7". Чистиот функционален дизајн ја остава површината на екранот потполно слободна. Практичното затворање на прекривката значи дека камерата е секогаш спремна за употреба. Отворањето и затварањето на прекривката го менува статусот на iPad од буден во статус на мирување. Бесконечен агол на пишување и позиции на екранот. Магнетно заклучување. Изработена од еко кожа.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Tucano
End of life
No
Материјал
Eco-leather
Боја
No
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7"
Тип на футрола
Hard case
Капацитет
No
Димензија и тежина

Weight: 0.23 kg

External Size (cm): 18,1 x 25,4 x 1,2

Suggested device size (cm): 16,95 x 24 x 0,61

Sleeps/wakes iPad
No
Производител
Tucano
Weight
0.3000
EAN code
8020252059566
Материјал
Eco-leather
Боја
црна
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7"
Тип на футрола
Hard case
Димензија и тежина
Weight: 0.23 kg External Size (cm): 18,1 x 25,4 x 1,2 Suggested device size (cm): 16,95 x 24 x 0,61
Производител
Tucano
Weight
0.3000
EAN code
8020252059320
Материјал
Eco-leather
Боја
златна
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7"
Тип на футрола
Hard case
Димензија и тежина
Weight: 0.23 kg External Size (cm): 18,1 x 25,4 x 1,2 Suggested device size (cm): 16,95 x 24 x 0,61