Tucano New Elements for MacBook 12inch - Space Grey:

Tucano New Elements for MacBook 12inch - Space Grey

SKU
BF-E-MB12-SG

Tucano Elements Second Skin е мека, неопренска прекривка која е дизајнирана совршено да одговара на новите MacBook 12”. Во внатрешноста MacBook-от е добро заштитен благодарејќи на anti-slip составот кој се состои од еластична мрежа која спречува случаен пад на уредот од навлаката кога е отворен патентот.

Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Tucano Elements Second Skin е мека, неопренска прекривка која е дизајнирана совршено да одговара на новите MacBook 12”. Во внатрешноста MacBook-от е добро заштитен благодарејќи на anti-slip составот кој се состои од еластична мрежа која спречува случаен пад на уредот од навлаката кога е отворен патентот.
Благодарејќи на дебелината од 4 мм, неопренската структура нуди додатна заштита од удари додека внатрешноста штити од гребнатинки.


Карактеристики :
  • мека неопренска навлака за MacBook 12”
  • Anti-Slip состав кој спречува падови
  • Flatlock метода на шиење
  • дебелина 4 mm
  • двоен патент за едноставен пристап на уредот
Производител
Tucano
Weight
No
Боја
Вселенски сива
Case Size
12"
End of life
No
Капацитет
No