Tucano Nido Hard Shell case for MacBook 12inch - Gold:

Tucano Nido Hard Shell case for MacBook 12inch - Gold

SKU
HSNI-MB12-GO

Tucano Hard-Shell Case за MacBook 12" NIDO - Златна
Издржлива и ултра - тенка футрола за MacBook 12" која штити од гребнатинки и делумно од удари.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Модерната Nido футрола е направена од издржлив поликарбонантен материјал кој го штити твојот лаптоп од гребнатини и удари. Стилскиот провиден дизајн и мазна текстура со гумена прекривка овозможува стилски и модерен изглед на твојот MacBook.

Карактеристика за оваа футрола е нелизгачката гума која нуди стабилност на твојот уред и спречува уредот да се поместува при користење.

Производител
Tucano
EAN code
8020252053366
End of life
No
Боја
златна
Материјал
Polycarbonate
Case Size
12"
Тип на футрола
Hard case
Mac компатибилност
MacBook 12"
Капацитет
No