Tucano Nido Hard Shell case for MacBook Pro 13inch - Purple:

Tucano Nido Hard Shell case for MacBook Pro 13inch - Purple

SKU
HSNI-MBR13-PP
Tucano Hard-Shell Case за MacBook Pro 13" NIDO - Виолетова Издржлива и ултра - тенка маска за MacBook 13" која штити од гребнатинки и од удари.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Модерната Nido футрола е направена од издржлив поликарбонантен материјал кој го штити твојот лаптоп од гребнатини и удари. Стилскиот провиден дизајн и мазна текстура со гумена прекривка овозможува стилски и модерен изглед на твојот MacBook.

Карактеристика за оваа футрола е нелизгачката гума која нуди стабилност на твојот уред и спречува уредот да се поместува при користење.

Производител
Tucano
EAN code
8020252053304
End of life
No
Боја
виолетова
Материјал
Polycarbonate
Case Size
13"
Тип на футрола
Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro Retina 13"
Капацитет
No
Димензија и тежина
32,9 x 23,1 x 2,1