Tucano Nido маска за MacBook Pro 13" (до 2015г.) - Sky Blue:

Tucano Nido маска за MacBook Pro 13" (до 2015г.) - Sky Blue

SKU
HSNI-MBR13-Z
Модерната Nido маска за MacBook Pro 13" (до 2015г.) изработена од траен поликарбонат кој го заштитува лаптопот од гребнатинки. Маската на долниот дел е обложена со гумена постава која ќе спречи од лизгање на лаптопот по работната површина.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Модерната Nido маска за MacBook Pro 13" (до 2015г.) изработена од траен поликарбонат кој го заштитува лаптопот од гребнатинки. Маската на долниот дел е обложена со гумена постава која ќе спречи од лизгање на лаптопот по работната површина, но се грижи и за стабилноста на лаптопот. На долната страна се наоѓа отвор кој овозможува постојана циркулација на воздух, а со тоа и ефикасно ладење.
Производител
Tucano
EAN code
8020252048126
End of life
No
Боја
сина
Бои
Blue
Материјал
Polycarbonate
Case Size
13"
Тип на футрола
Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro Retina 13"
Капацитет
No