Tucano Nido Hard Shell case for MacBook Pro 13inch Retina - Transparent:

Tucano Nido Hard Shell case for MacBook Pro 13inch Retina - Transparent

SKU
HSNI-MBR13-TR
Модерна Nido футрола изработена од траен поликарбонат кој го заштитува лаптопот од гребнатинки.
Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Модерна Nido футрола изработена од траен поликарбонат кој го заштитува лаптопот од гребнатинки. На долниот дел е обложен со гумена постава која ќе спречи од лизгање на лаптопот по работната површина, но се грижи и за стабилноста на лаптопот. На долната страна се наоѓа отвор кој овозможува постојана циркулација на воздух, а со тоа и ефикасно ладење.
Производител
Tucano
EAN code
8020252048065
End of life
No
Боја
јасен / транспарентен
Бои
Transparent
Материјал
Polycarbonate
Case Size
13"
Тип на футрола
Full case, Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro Retina 13"
Капацитет
No