Tucano Shine Slim 13" Торба

SKU
conf-tucano-bag-macbook-pro-air-13"-notebook-13-mk
Tucano Shine е тенка торба изработена од издржлив најлон и компатибилна е со MacBook Pro 13” уредите.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Shine е тенка торба изработена од издржлив најлон. Внатрешниот дел е организиран за да може да се носат и заштитат последната генерација на преносни компјутери. Торбата од надворешната страна има додатен џеб за вашиот мобилен телефон, картички и други слични предмети. Ременот за рамо е прилагодлив и може да се отстрани.

    Карактеристики:
  • изработена од издржлив најлон
  • внатрешна преграда за лаптоп
  • надворешен џеб
  • преграда за таблет
  • прилагодлив ремен и две рачки за носење
Производител
Tucano
End of life
No
Производител
Tucano
EAN code
8020252038448
Боја
црна
Материјал
Nylon
Case Size
up to 13"
Тип на футрола
Bag
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 11", MacBook Air 13", MacBook Pro Retina 13"
Производител
Tucano
EAN code
8020252038462
Боја
сина
Материјал
Nylon
Case Size
up to 13"
Тип на футрола
Bag
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11", MacBook Air 13", MacBook Pro Retina 13"
Димензија и тежина
External Size: (cm) 35 x 27 x 4,5
Suggested device size: (cm) 32,5 x 23,5 x 4
Што има во кутијата?
1 x Tucano Shine Slim for MacBook Pro 13"