Tucano Velvet Sleeve for MacBook Pro 15inch Retina - Black

SKU
BF-V-MBP15-BK
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Tucano Velvet нуди одлична заштита од гребнатини и удари благодарејќи на издржливата изработка. Прекриена со мек PU материјал и Saffiano прекривката која е убава на допир и спречува лизгање. Tucano Velvet е дизајнирана за да можете да го користите својот лаптоп дирекно од неа.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Tucano
Weight
0.2000
EAN code
8020252064010
End of life
No
Боја
црна
Case Size
15"
Тип на футрола
Back case, Front case, Sleeve
Mac компатибилност
MacBook Pro Retina 15"
Капацитет
No