Tucano Velvet Sleeve for MacBook Pro 15inch Retina - Black:

Tucano Velvet Sleeve for MacBook Pro 15inch Retina - Black

SKU
BF-V-MBP15-BK
Velvet е дизајниран за користење на вашиот MacBook Pro 15'' Retina директно од неа.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Tucano Velvet нуди одлична заштита од гребнатини и удари благодарејќи на издржливата изработка. Прекриена со мек PU материјал и Saffiano прекривката која е убава на допир и спречува лизгање. Tucano Velvet е дизајнирана за да можете да го користите својот лаптоп дирекно од неа.
Производител
Tucano
EAN code
8020252064010
End of life
No
Боја
црна
Case Size
15"
Тип на футрола
Back case, Front case, Sleeve
Mac компатибилност
MacBook Pro Retina 15"
Капацитет
No