TwelveSouth BookBook for iPhone X/Xs - Black

SKU
12-1735

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Заштитете го Вашиот iPhone со овој вистинскa кожна заштитна маска 3-во-1. Овозможува 4 слоеви за складирање на вашите кредитни картички и лична карта, заедно со страничен џеб. Отстранлив, заштитната iPhone-школка безбедно се вклопува во паричникот. Вградениот држач одлично се прилагодува на хоризонтална површина за гледање видеа без да ги употребите вашите раце.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
TwelveSouth
Weight
0.1000
EAN code
811370021881
End of life
No
Боја
црна
Материјал
Leather
Тип на футрола
Full case
iPhone компатибилност
iPhone Xs, iPhone X
Капацитет
iPhone X
Димензија и тежина
Height: 5.71 inches (145 mm)
Width: 2.99 inches (76 mm)
Thickness: .79 inches (20 mm)
Weight: 2.9 ounces (82.2 g)
Коментар
Can I still wirelessly charge my iPhone in a BookBook?
Yes, you can charge your iPhone wirelessly with BookBook. You may have to move it around a just little on the charger to get the connection, but most iPhones with wireless charging capability will charge just fine right through the leather cover. If you have difficulty, however, simply slide the iPhone - in the shell - from the BookBook. You'll be able to charge as expected, while your iPhone stays protected in the shell.