TwelveSouth Rutledge BookBook for iPad Pro 9.7":

TwelveSouth Rutledge BookBook for iPad Pro 9.7"

SKU
12-1629
TwelveSouth Rutledge BookBook футрола за Вашиот iPad Pro 9.7'' со неодолив дизајн.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Нашиот BookBook за iPad вклучува маска за iPad, iPad Air и iPad mini уредите. Секој BookBook е рачно изработен од единствена тврда кожа и е дизајниран да го штити и унапреди Вашето iPad искуство. Заштитат доаѓа во облик на две тврди корици од книга и силни рабови кои нудат добра заштита за Вашиот уред. Внатрешноста е изработена од заштитен материјал и во неа има вграден дисплеј и основа за пишување. Како бонус, BookBook го маскира вашиот iPad како книга, додавајќи дополнителна заштита од кражби.

Производител
TwelveSouth
EAN code
811370020976
End of life
No
Материјал
Leather
Боја
темно црвена
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7"
Тип на футрола
Full case
Капацитет
Rutledge
Sleeps/wakes iPad
No