UAG Metropolis iPad 9.7" - Magma Red:

UAG Metropolis iPad 9.7" - Magma Red

SKU
IPD17-E-MG
Карактеристики:
  • Отпорна на случајни падови
  • Паметна корица
  • Држач за Apple Pencil
  • Лесен пристап до екранот на допир и копчињата
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Карактеристики:
  • Отпорна на случајни падови
  • Паметна корица
  • Држач за Apple Pencil
  • Лесен пристап до екранот на допир и копчињата
Производител
UAG
EAN code
854332007660
End of life
No
Материјал
Plastic
Боја
темно црвена
iPad компатибилност
iPad (5. gen - 2017)
Тип на футрола
Full case, Hard case
Капацитет
No
Sleeps/wakes iPad
Yes