Apple USB-C Charge Cable (2m)

SKU
MLL82ZM/A
 

Stock information

Бесплатна достава на сите производи од нашата понуда.

Детали

USB-C Charge Cable е кабел од 2 метри за полнење со USB-C излези на двата краја. Тој е дизајниран да наполни USB-C уреди, а исто така го поддржува и USB 2 за синхронизација и пренос на податоци помеѓу различни USB-C уреди. За лесно полнење на вашиот MacBook или MacBook Pro од штекер за струја, поврзете го кабелот за полнење USB-C со компатибилен адаптер за наизменична струја.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
888462698429
End of life
No
Length
2 meters
Боја
бела
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11" (1. gen)
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 13" Retina, MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019)