XtremeMac All-in-1 USB-C Docking Station

SKU
XMTYPECDOCK

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Додајте го совршениот придружник на вашиот USB-C лаптоп и претворете го во комплетна работна станица. Оваа докинг станица е опремена со читачи на мемориски картички за SD / MicroSD за брз пристап до вашите податоци. Со три USB 3.0 (тип-А) порти, можете да поврзете низа од периферни уреди за USB тип-А.
Со Ethernet порта за поврзување со LAN. Оваа докинг станица, исто така, нуди DisplayPort, HDMI и VGA портови, а преносот за испорака на струја воедно го полни Вашиот поврзан лаптоп.
Можете исто така да поврзете слушалки или микрофон за да ја комплетирате поставката за мултимедијална работна станица.
Дискретна и елегантна, работи со едноставно приклучување на вашиот MacBook 12 ", нов MacBook Pro 13" и 15 ", или кој било друг лаптоп со помош на технологијата Type-C, притоа додавајќи 12 нови конектори на Вашиот уред.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
XtremeMac
End of life
No
Боја
метално небесна
Компатибилност - адаптер
3.5mm mini-jack, Ethernet (RJ-45), HDMI, Thunderbolt, USB 3, USB-C, VGA, DisplayPort
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older)