Zound Marshall Tufton Bluetooth portable Speaker EU/UK - Black

SKU
ZOMRTUFTON

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Tufton нуди 20+ часови непрекинато слушање на музика со едно полнење. Неговата рамка и лента за носење што е инспирирана од гитара го прават совршиот звучник за вас. Tufton е опремен со Bluetooth 5.0 технологија за безжична музика. Репродуцирајте музика со кој било Bluetooth уред на опсег до 30 метри од звучникот.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Marshall Headphones
Weight
0.0000
End of life
No
Боја
црна
Speaker connectivity
Bluetooth
Поддржани аудио формати
Stereo
Amplifier
One 40 W Class D amplifier for the woofer Two 15 W Class D amplifiers for the full range drivers One 10 W Class D amplifier for the tweeters
Frequency
40-20,000 Hz
Батерија
MAINS INPUT VOLTAGE 100–240 V MAINS FREQUENCY 50/60 Hz
Wireless connection
3.5 mm Input
Димензија и тежина
Димензии 229 x 163 x 350 mm 9.02 x 6.42 x 13.78 in Тежина 4.9 kg 10.8 lb
Што има во кутијата?
Tufton Portable Stereo Loudspeaker Mains lead Quick Start Guide Legal and Safety Information