BARNER Dalston очила

SKU
BARNER Dalston очила
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Некогаш мало земјоделско село на север од Лондон, Dalston сега е урбано, динамично соседство познато по своите ексцентрични места за забава. Живата популација на Dalston, разновидната архитектура и историјата да се биде центар за уметност и музика ги инспирираа Barner да ги направат овие интересни рамки.
Со широк мост на клучалката и повеќе правоаголна форма, овие „необични“ рамки потсетуваат на ова уникатно соседство.

● Високо квалитетни органски CR39 леќи кои блокираат 40% од сината светлина на спектарот 430-450nm и 100% од сината светлина на 410 nm
● Супер лесни TR-90 рамки за одличен комфорт
● Флексибилни шарки и делчиња што ќе се прилагодат на која било форма на лице
● Гумирана текстура која спречува лизгање кај носот и ушите

УПАТСТВО ЗА ОДРЖУВАЊЕ
● Користете ја оригиналната крпа за чистење со цел да исчистите отпечатоци од прсти, прашина и други нечистотии.
● Доколку е потребно дополнително чистење, користете PH неутрален сапун со млака вода. Избегнувајте алкохол и растворувачи.
● Избегнувајте употреба на абразивни производи и нечисти крпи, бидејќи тие можат да ги променат карактеристиките на леќите.
● Користете само оригинални додатоци и делови за замена.
● Не заборавајте да ги чувате вашите очила Barner во нивната оригинална кутија, на суво место со температура помеѓу -20 ° C и 40 ° C.

ДИМЕНЗИИ

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Barner
End of life
No
Големина
No
Производител
Barner
Боја
Barner Black Noir
Производител
Barner
Боја
Barner Coconut Milk
Производител
Barner
Боја
Кралско сина
Производител
Barner
Боја
Barner Military Green
Производител
Barner
Боја
Barner Honey
Производител
Barner
Боја
Barner Bright Sky
Производител
Barner
Боја
Barner Dusty Pink
Производител
Barner
Боја
Barner Tortoise

Product declaration