Apple 12W USB Power Adapter

SKU
MD836ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

12 волтен USB адптер со компактен дизајн за брзо и ефикасно полнење на вашиот IPad,IPod или IPhone

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
885909651603
End of life
No
Боја
бела
Charger type
Wall charger
Компатибилност - адаптер
USB
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone SE (2. gen), iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (4. gen), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 11" (2. gen), iPad Pro 11" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 3, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
iPod Compatibility
iPod shuffle, iPod nano 7th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod nano 5th Generation
Compatibility
Apple Watch 38mm, Apple Watch 42mm