až 10% studentská sleva

Проф. др.  Mac

Максимално искористете го Вашиот потенцијал. Без разлика дали се работи за задачи, презентации или тимски проекти, со неговото величество Проф. др. Mac нема ништо да Ве спречи.

Студентскиот попуст важи за студенти, родители на студенти, професори и универзитетски персонал.
Како до попуст? Провери тука

Студии? Завршeно!
Моќта на Mac е
доволна за сè.

Mac доаѓа со моќни процесори кои разиграно се справуваат со најсложените задачи, а прекрасните Retina дисплеи ќе го оживеат и најситниот детал. Mac е исто така компатибилен и со апликации кои се направени за професионалци и фантастична батерија за работа преку цел ден. Едноставно, Проф. др. Mac ќе биде Вашата поддршка, засекогаш!

Избери го твојот Mac.

Избери и заштеди 4.000 МКД.

MacBook Air

Од 67.990 МКД

Заштеди 4.000 МКД

MacBook Pro

Од 86.990 МКД

Заштеди 4.000 МКД

iMac

Од 74.990 МКД

Заштеди 4.000 МКД

Како да добијам студентски попуст?

Регистрирај се

Направи своја корисничка сметка на нашиот сајт.

Прикачи

Прикачи скен од твојот индекс или потврда за работа во образовна институција на твојата корисничка сметка.

Заштеди

Најави се и избери помеѓу понудените Mac моделите кои веќе ќе бидат по намалени цени за тебе.

Додатоци кои прават разлика.

 Accessories

Најдоброто од нас.

Избери iSTYLE додатоци за твојот нов Mac. И на нив добиваш 10% попуст.

iSTYLE Comfort iPhone + заштитно стакло
iSTYLE Comfort iPhone + заштитно стакло
1.890 МКД

Достапен производ

iSTYLE Comfort iPad + заштитно стакло
iSTYLE Comfort iPad + заштитно стакло
2.390 МКД

Достапен производ

ISTYLE CAMERA LENS PROTECTOR iPhone 14/14 Plus
ISTYLE CAMERA LENS PROTECTOR iPhone 14/14 Plus
990 МКД

Достапен производ

iSTYLE HERO CASE iPhone 13 mini
iSTYLE HERO CASE iPhone 13 mini
1.590 МКД

Достапен производ

iSTYLE HERO CASE iPhone 13
iSTYLE HERO CASE iPhone 13
1.590 МКД

Достапен производ

iSTYLE HERO CASE iPhone 13 Pro
iSTYLE HERO CASE iPhone 13 Pro
Special Price 990 МКД
Regular Price 1.590 МКД

Достапен производ

iSTYLE HERO MAGNETIC CASE iPhone 14 (6,1") Transparent
iSTYLE HERO MAGNETIC CASE iPhone 14 (6,1") Transparent
1.890 МКД

Достапен производ

iSTYLE Type-C HUB PAD (for Apple iPad Pro) - Silver
iSTYLE Type-C HUB PAD (for Apple iPad Pro) - Silver
Special Price 3.390 МКД
Regular Price 4.590 МКД

Достапен производ

iSTYLE HERO CASE iPhone 13 Pro Max
iSTYLE HERO CASE iPhone 13 Pro Max
1.590 МКД

Достапен производ

iSTYLE FLEXIGLASS IM iPhone 13 mini (5,4") with applicator
iSTYLE FLEXIGLASS IM iPhone 13 mini (5,4") with applicator
790 МКД

Достапен производ

iStyle FAST MAGNETIC WIRELESS CHARGER- space gray
iStyle FAST MAGNETIC WIRELESS CHARGER- space gray
2.490 МКД

Достапен производ

iStyle FAST MAGNETIC WIRELESS CHARGER - silver
iStyle FAST MAGNETIC WIRELESS CHARGER - silver
2.490 МКД

Достапен производ

iSTYLE 30W GAN CHARGER - white
iSTYLE 30W GAN CHARGER - white
1.990 МКД

Достапен производ

iSTYLE WIRELESS CHARGER 15W
iSTYLE WIRELESS CHARGER 15W
3.490 МКД

Достапен производ

iStyle Magnetic Wireless Charging Cable Bundle 7,5W/15W - With USB-C Cable & 20W PD Charger - white
iStyle Magnetic Wireless Charging Cable Bundle 7,5W/15W - With USB-C Cable & 20W PD Charger - white
3.590 МКД

Достапен производ

🤔 Често поставувани прашања

Plus

Како можам да го искористам EDU попустот?

Plus

Кои производи поддлежат на EDU попустот?

Попустот важи на сите Mac модели, освен за моделите кои се веќе со намалени цени. Исто така освен на Mac, добивате и 10% попуст на некој од избраните iSTYLE додатоци.

*На моделите кај кои 3% од вредноста е поголема од износот од 4.000 МКД, се смета EDU попуст од 3%.

*Пример: Mac од 164.990 МКД - 3% = 160.040 МКД (Заштеда: 4.950 МКД)

Plus

Дали EDU попустот важи за конфигурациски модели?

Да, EDU попустот може да се искористи и за конфигурациските модели кои се по нарачка.

Plus

% - EDU = X?

EDU попустот не може да се комбинира со останатите промоции, акции или попусти.

Plus

EDU + Старо за Ново?

Секако. EDU попустот може да се искомбинира и со нашата iSTYLE Старо за Ново програма.