Incase ICON Slim Backpack 15inch

SKU
conf-incase-icon-slim-backpack-15inch-mk
 

Stock information

Бесплатна достава на сите производи од нашата понуда.

Детали

  • Димензии: 19 "x 12" x 8 "(Д x Ш x В)
  • Волумен: 14.5 литри
  • Mатеријал: издржлива конструкција од најлон од 840D
  • Ремен: прилагодливи преклопени ремени за оптимален комфор и ергономска поддршка

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Incase
End of life
No
Производител
Incase
EAN code
650450149257
Боја
црна
Материјал
Nylon
Case Size
up to 15"
Тип на футрола
ранец
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older)
Боја
сива