Moshi USB-C Multimedia Adapter - Titanium Gray

SKU
99MO084213

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Овој 3-во-1 адаптер располага со вграден читач на SD картички за брзо пренесување на фотографии и видеа, HDMI видео адаптер за поврзување со надворешен дисплеј, и двовлезен USB hub за резервни копии за складирање и други периферни уреди. Слотот за читач на картички ги поддржува SD и SDHC / XC мемориските картички со брзина на пренос до 104 Mbps. HDMI приклучокот со HDCP компатибилен излез прикажува 4K UHD видео (30 Hz), како и повеќеканално дигитално аудио за поддржаните уреди. Исто така има и два USB 3.1 (Gen 1) влезови кои пренесуваат податоци со брзина до 5 Gb / s и ги полнат сите поврзани уреди.

Карактеристики

  • Ги поддржува SD, SDHC / XC UHS-I картичките со брзина до 104 Mbps.
  • HDMI видео излез компатибилен со HDCP: 4K (30 Hz) и FHD 1080p (60 Hz).
  • Два USB 3.1 Gen 1 влезови со брзина на пренос на податоци до 5 Gbps.
  • HDMI повеќеканален дигитален аудио излез на компатибилни уреди.
  • Thunderbolt-3 компатибилен и 100% plug-n-play.
  • Премиум анодизирано алуминиумско куќиште ги минимизира ЕМ интерференциите.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.1000
EAN code
4713057252877
End of life
No
Боја
јаглено сива
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older)