Apple 5W USB power Adapter (EU)

SKU
MD813ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Одликувајќи се со ултракомпактен дизајн, овој моќен адаптер нуди брзо, ефикасно полнење на Вашиот iPhone, iPad мини, или iPod модел. дома, во канцеларија, или во движење.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
885909627349
Модел
No
Големина
No
End of life
No
Боја
бела
Charger type
Wall charger
Компатибилност - адаптер
USB
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone SE (2. gen), iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 3, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
iPod Compatibility
iPod shuffle, iPod nano 7th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod touch (5th gen.)
Compatibility
Apple Watch 38mm, Apple Watch 42mm

Product declaration