Apple Magic Keyboard - INT

SKU
MLA22Z/A
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Apple Magic Keyboard го комбинира најновиот тенок дизајн со вградена батерија на полнење и подобрени функции. Најновиот "ножички" механизам под секое копче гарантира стабилност, подобрена реакција и неверојатна удобност и прецизност при работењето. Магичната тастатура автоматски ќе се поврзе со вашиот Mac, така што веднаш ќе можете да ја користите. Батеријата сега е неверојатно издржлива и ќе обезбеди моќ и удобност за работа повеќе од еден месец по полнењето.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.2300
EAN code
888462650427
End of life
No
Боја
сребрена
Бои
Silver
Connectivity
Bluetooth
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini (2018), Mac Pro (late 2013)
Dimensions
Size and Weight
Height: 0.16–0.43 inch (0.41–1.09 cm)
Width: 10.98 inches (27.9 cm)
Depth: 4.52 inches (11.49 cm)
Weight: 0.51 pound (0.231 kg)
Wireless connection
Connections and Expansion
Bluetooth
Lightning port
Wireless
System requirements
Bluetooth-enabled Mac computer with OS X v10.11 or later
Што има во кутијата?
Magic Keyboard
Lightning to USB Cable
Коментар

International layout keyboard