Apple Pencil (2nd Generation)

SKU
MU8F2ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Новиот Apple Pencil обезбедува прецизна перфекција со пиксели и ниска латентност во индустријата, што го прави одличен за цртање, скицирање, боење, запишување на белешки и друго.
Новиот Apple Pencil, исто така, има интуитивна површина за допир која поддржува "double-tapping". Затоа сега можете да ги менувате алатките без да го поставите Apple Pencil-от на страна.
Направен специјално за 11-инчниот iPad Pro и 12,9-инчен iPad Pro (3-та генерација), има рамен раб што магнетно се прикачува за автоматско полнење и поврзување.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
190198893376
Големина
No
End of life
No
Боја
бела
Бои
White
Connectivity
Bluetooth
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11" (2020), iPad Pro 11" (1. gen), iPad Air 4

Product declaration