Apple Magic Trackpad 2 (2015)

SKU
MJ2R2ZM/A
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Magic Trackpad ви дава сосема нов начин за контрола на она што е на вашиот десктоп компјутер Mac. Кога извршувате гестови, вие всушност комуницирате со она што е на вашиот екран.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.2310
EAN code
888462075275
End of life
No
Боја
бела
Connectivity
Lightning
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), iMac Pro, Mac mini (2018)
Compatibility
• Mac OS X v10.6.4 or later
• A Mac computer with Bluetooth wireless technology
• Latest Magic Trackpad software update
Што има во кутијата?
• Magic Trackpad
• Two AA batteries
• Printed documentation