B&O PLAY - BeoPlay A9

SKU
b-o-play-beoplay-a9-mk
A9 е дизајниран и произведен како прекрасен дел од мебелот - со максимално внимание на деталите и одлично искористени материјали. Дојде време кога сакате да ги скриете вашите непријатни Hi-Fi уреди. Без оглед кое место ќе го одберете за A9, тој ќе изгледа убаво од секој агол.
* BeoPlay A9 (2 ген.)
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Бараш нешто друго? Ви препорачуваме. ↓

JBL Pulse 3 Portable Bluetooth Speaker - Black
JBL Pulse 3 Portable Bluetooth Speaker - Black
14.990 МКД

Достапен производ

Beoplay Speaker A6 White
Beoplay Speaker A6 White
Special Price 43.390 МКД
Regular Price 61.900 МКД

Достапен производ

Beoplay Speaker Beolit 17 Stone Grey
Beoplay Speaker Beolit 17 Stone Grey
Special Price 22.990 МКД
Regular Price 32.900 МКД

Достапен производ

Logitech Ulimate Ears BOOM 3
Logitech Ulimate Ears BOOM 3
9.290 МКД

Достапен производ

B&O PLAY - BeoPlay A1 звучник
B&O PLAY - BeoPlay A1 звучник
Special Price 11.890 МКД
Regular Price 16.900 МКД

Достапен производ

Harman Kardon SoundSticks III
Harman Kardon SoundSticks III
9.990 МКД

Достапен производ

Logitech Ulimate Ears WONDERBOOM
Logitech Ulimate Ears WONDERBOOM
6.290 МКД

Достапен производ

JBL Flip 4
JBL Flip 4
Special Price 6.990 МКД
Regular Price 7.990 МКД

Достапен производ

Beats Pill+ speaker
Beats Pill+ speaker
Special Price 8.990 МКД
Regular Price 11.990 МКД

Достапен производ

JBL GO 2
JBL GO 2
Special Price 1.990 МКД
Regular Price 2.190 МКД

Достапен производ

JBL Xtreme 2
JBL Xtreme 2
17.990 МКД

Достапен производ

A9
Надградба на класичниот, а сепак модерен A9 со иновативен кориснички интерфејс и интеграција на повеќе дигитални услуги.
Прекрасен од секој агол.
Изгледа убаво од секоја страна. A9 е дизајниран и произведен како прекрасен дел од мебелот - со максимално внимание на деталите и одлично искористени материјали. Дојде време кога сакате да ги скриете вашите непријатни Hi-Fi уреди. Без оглед кое место ќе го одберете за A9, тој ќе изгледа убаво секаде.
Изработка на Beoplay A9
Дали некогаш сте се запрашале како е направен одличен производ како A9? Учествувајте во фасцинантно патување во видеото подолу за да видите како е направен овој прекрасен звучник.
Уникатен стил
Само пуштете музика
Иконична фигура, елегантен изглед, брилијантен звук - BeoPlay A9 е единечен звучник кој може да ги задоволи сите ваши музички потреби. Вие само треба да пуштите музика, остатокот е направен: тој ќе го исполни целиот Ваш дом со прекрасни звуци. Поврзете се со AirPlay, Google Cast, DLNA или Bluetooth 4.0 и започнете репродукција на музиката за неколку секунди. Вградените Spotify Connect, Deezer и TuneIn ве поврзуваат со милиони песни, плејлисти, албуми и радио станици. BeoPlay A9 е опремен со BeoLink Multiroom технологија за да ги интегрира B & O PLAY и Bang & Olufsen во безжичен систем.
Можете да ја поставите вашата музика на многу начини
BeoPlay A9 е дизајниран да се прилагоди со Вашиот животен стил и со вашиот дом. Можете да го ставите едноставно во Вашиот ќош.
или да виси на ѕидот со дополнителниот држач за ѕид.
Темелниот дизајн и звучниот прилагодлив прекинувач овозможуваат да изгледа добро во секоја позиција и да се слуша беспрекорно добро.
Секој мал детал е дизајниран на BeoPlay A9 за да биде функционален и убав како што може. Пример за ова е задната рачка, која исто така може да се користи како држач за ѕид, како и отворање на бас рефлексот. Зборувајќи за басот, ние сме сигурни дека суровата моќ на ова музичко чудовиште ќе биде импресионирачко. Ако сакате да слушате прекрасна музика со голема јачина на звук, не постои нешто подобро од A9.
B&O PLAY X Kvadrat
Чудесни ткаенини

Соработката на B & O PLAY и Kvadrat започна со покривните ливчиња за А6 и продолжува со покривните листови на прекрасната мешавина на волна наменета за BeoPlay A9.

Ткаенината е уникатен дизајн направен со Kvadrat, чии резултати во текстилниот дизајн се широко признати.

Горди сме што продолжуваме да работиме со Kvadrat, бидејќи крајниот резултат го комбинира најдобриот квалитет на текстилната индустрија со аудио уреди.

Ткаенината ви го нуди најдоброто од двата света: кристално јасна, проѕирна акустика и извонреден естетски изглед.
Сите производи на B&O PLAY купени во iSTYLE доаѓаат со оригинално, неотворено и фабричко пакување како и 1 година B&O PLAY ограничена гаранција која можете да се спроведе насекаде во светот.
Производител
Bang & Olufsen
End of life
No
Боја
No
Speaker connectivity
AirPlay, AUX (Line-in)
Димензија и тежина
• 70,1 x 90,8 x 41,1 cm
• 14,7 kg
Производител
Bang & Olufsen
EAN code
5705260045529
Боја
бела
Speaker connectivity
3.5 mm, AirPlay, Bluetooth, DLNA, Optical, USB audio
iPhone компатибилност
iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini, iPad with Retina Display
iPod Compatibility
iPod shuffle, iPod nano 7th Generation, iPod nano 6th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod nano 5th Generation, iPod touch (5th gen.), iPod nano 4th Generation, iPod touch 4th Generation, iPod touch 3rd Generation, iPod touch 2nd Generation, iPod classic (160 GB), iPod classic (120 GB)
Mac компатибилност
iMac, Mac mini, Mac Pro, MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11", MacBook Air 13", MacBook Pro 13", MacBook Pro 15", MacBook Pro 17", MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro Retina 15"
Производител
Bang & Olufsen
EAN code
5705260045512
Боја
црна
Speaker connectivity
3.5 mm, AirPlay, Bluetooth, DLNA, Optical, USB audio
iPhone компатибилност
iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini, iPad with Retina Display
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod nano 6th Generation, iPod nano 5th Generation, iPod nano 4th Generation
Mac компатибилност
iMac, Mac mini, Mac Pro, MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11", MacBook Air 13", MacBook Pro 13", MacBook Pro 15", MacBook Pro 17", MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro Retina 15"
Производител
Bang & Olufsen
Боја
светло кафеава
Speaker connectivity
3.5 mm, AUX (Line-in), Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 11", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini, Mac Pro, MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11", MacBook Air 11" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 13" (Mid 2012 or newer) , MacBook Pro 13", MacBook Pro 13" Retina (Late 2012 or newer) , MacBook Pro 15", MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012 or newer), MacBook Pro 17", MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro Retina 15", ** MacBook Pro 2016 **, MacBook Pro 13" (2016), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 15" with Touch Bar