Beoplay Speaker M5 Black:

Beoplay Speaker M5 Black

SKU
1200298

Бежичен звучник кој го исполнува вашиот дом со музика.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Бараш нешто друго? Ви препорачуваме. ↓

Logitech Ulimate Ears POWER UP Charging dock
Logitech Ulimate Ears POWER UP Charging dock
2.490 МКД

Достапен производ

Logitech Ulimate Ears BOOM 3
Logitech Ulimate Ears BOOM 3
9.290 МКД

Достапен производ

Beoplay P6
Beoplay P6
Special Price 18.190 МКД
Regular Price 25.990 МКД

Достапен производ

JBL Xtreme 2
JBL Xtreme 2
17.990 МКД

Достапен производ

B&O PLAY - Beoplay M3 звучник
B&O PLAY - Beoplay M3 звучник
Special Price 13.090 МКД
Regular Price 18.590 МКД

Достапен производ

Beoplay Speaker A6 White
Beoplay Speaker A6 White
Special Price 43.390 МКД
Regular Price 61.900 МКД

Достапен производ

Marshall Acton II Speaker
Marshall Acton II Speaker
15.990 МКД

Достапен производ

XtremeMac TangoBar
XtremeMac TangoBar
5.990 МКД

Достапен производ

Harman Kardon Onyx Studio 4 - Black
Harman Kardon Onyx Studio 4 - Black
10.990 МКД

Достапен производ

JBL CLIP 3
JBL CLIP 3
3.690 МКД

Достапен производ

JBL Xtreme
JBL Xtreme
Special Price 13.490 МКД
Regular Price 17.990 МКД

Достапен производ

Harman Kardon SoundSticks III
Harman Kardon SoundSticks III
9.990 МКД

Достапен производ

Прочитајте за производот на iMagazin
BEOPLAY M5
Бежичен звучник кој го исполнува вашиот дом со музика.
• Неспоредлив True360 Bang & Olufsen звук
• Тврд алуминиумски заштитен панел со контрола на допир
• Прилагодлив дизајн кој совршено се вклопува во вашиот дом
Координиран звук
Beoplay M5 е моќен безжичен звучник кој може да се користи сам или во комбинација со други звучници во повеќе соби.
Музика во секоја просторија
Можете да слушате различна музика во различни простории - или да пуштите една песна на сите ваши звучници низ целиот дом. Beoplay M5 ги поддржува вградените технологии на Google Chromecast и Beolink Multiroom. Исто така можете да се поврзете преку Bluetooth или Apple AirPlay. Тој е одлично дополнување за вашиот дом и беспрекорно се комбинира со Beoplay A6 и Beoplay A9.
Лесна инсталација и прилагодување на звукот
Beoplay M5 е лесен за инсталација со апликацијата Beoplay, која ви овозможува да го оптимизирате звукот според местото каде што сте го поставиле вашиот звучник. Без разлика дали сте го ставиле во некој агол, до некој ѕидот или во средината на собата, имате M5, максималниот звук е загарантиран.
BEOPLAY APP
Поврзете се со А6 и А9
Разновидниот Beoplay M5 Wireless Speaker може да го користите сам или да го поврзете со звучниците Beoplay A6 и Beoplay A9 со помош на вградената технологија Chromecast или Beolink muliroom.
BEOPLAY A6 | BEOPLAY A9
Прекрасен дизајн
Благодарение на тврдата алуминиумска плоча и заменливата покривка од ткаенина, Beoplay M5 е совршениот избор за вашиот дом.
Каде и да стои
Beoplay M5 се вклопува во својата средина. Без разлика каде ќе го поставите, вашиот звучник ќе ја декорира вашата соба. Достапен во сива и црна боја, Beoplay M5 е комбинација на топол изглед и ладен алуминиум, обезбедувајќи навистина елегантен изглед.
Одговара на вашиот стил
Заменете го капакот на звучникот со други бои за да одговара на стилот на вашиот дом. Обложувањето на Beoplay е направено од страна на познатиот дански производител на текстил, Kvadrat. Kvadrat производите кои се направени од премиум материјали се познати по нивниот одличен квалитет. Ткаената обвивка од волна е дизајнирана за понатамошно подобрување на звукот. Исто така Kvadrat капаците можете да ги најдете на нашите претходни производи, вклучувајќи ги и звучниците А9 и А6.
Алуминиумска плоча
Алуминиумската плоча на врвот на Beoplay M5 не е само убава и удобна, но исто така и разноврсна.
Чувствителна, импресивна контрола
Можете да ја прилагодите јачината на звукот и да ги поставите контактите со лесна за употреба алуминиумска плоча на врвот на звучникот.
Задоволство е да го допрете и погледнете
Со допирање на алуминиумската плоча, Beoplay M5 се е поврзува со други аудио системи во вашиот дом. Исто така можете да ја прилагодите јачината на звукот со дискот - лесно го свртувате со 15% за да ја прилагодите јачината на звукот. По поставувањето на јачината на звукот, дискот се враќа во неговата централна положба. Не премногу брзо но и не премногу бавно.
True360 звук
Со звукот True 360, можете да уживате во неспоредливот звук на Bang & Olufsen со совршена динамика во секој агол од собата.
Музика која те опкружува
Со True 360, можете да уживате во истиот звук каде и да сте, без разлика каде сте го поставиле звучникот. Трите рамномерно распоредени високотонци, напредниот возач од средниот опсег и моќниот сабвуфер, доставуваат енергија до внимателно дизајнираната дистрибуција на електрична енергија, гарантирајќи избалансиран, ненадминат звук на Bang & Olufsen низ просторијата.
Технички
Спецификации
Димензии
Ширина: 165 x
Висина: 185 x
Длабочина: 165 mm
Тежина
2.54 kg
Основни бои
Природна
Црна
Дизајнер
Cecilie Manz
Засилувачи
1 x 40W/160W peak, Class D сабвуфер
1 x 30W/120W peak, Class D среден опсег
1 x 30W/120W peak, Class D прв високотонец
1 x 30W/60W peak, Class D заден високотонец
Уреди
1 x 5' сабвуфер
1 x 1.5' среден опсег
3 x ¾' високотонец
Тип на домаќинство
Затворен
Стриминг карактеристики
Apple AirPlay
Bluetooth Audio Streaming
Spotify Connect
QPlay 2.0 (Кинески стандард)
Вграден Chromecast
Deezer
Бежично поврзување
802.11 a/b/g/n (2.4GHz & 5GHz)
Bluetooth 4.0 (секогаш достапен)
Повеќефункционален
Beolink Multiroom
Chromecast beépített
Потрошувачка на енергија
Пуштен: 10 W (Bluetooth со 30% на волумен)
Standby: 0.4 W
2.37W (Bluetooth режим)
2.84W (Line-in и Bluetooth употреба)
2.57W (безжична употреба)
Поврзувања
1 x Line-in (3.5 mm mini-jack аналогни/дигитални)
1 x Ethernet 10/100Mb
1 x Mains приклучок
Wi-Fi dual band (WLAN 802.11 a/b/g/n, 2.4 и 5 GHz)
Bluetooth 4.0
Поставеност
Слободен, во некој агол или до некој ѕид со користење на Beoplay апликацијата.
Производител
Bang & Olufsen
EAN code
5705260063844
End of life
No
Боја
црна