Belkin AC Qi ADAPTER 7.5W

SKU
F7U027VFWHT
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

ДеталиБезжична подлога за полнење оптимизирана за iPhone 8 Plus, iPhone 8 и iPhone X.
Unclutter your space and simplify charging with the BOOST↑UP Безжична подлога за полнење. Belkin тесно соработуваше со Apple за да создаде ефикасна и брза подлога за полнење на iPhone X, iPhone 8 Plus и iPhone 8 - едноставно поставете го телефонот на полначот за полнење и оставете го. Притоа нема потреба да ја отстраните заштитната футрола на вашиот iPhone X, iPhone 8 Plus и iPhone 8 кога го полните, BOOST ↑ UP безжичната подлога за полнење може лесно да го наполни уредот преку лесни заштитни футроли.
Направена за: iPhone X, iPhone 8 Plus, и iPhone 8

СО ШТО СЕ ДВОИ BELKIN ОД ОСТАНАТИТЕ?
 • Пионер во технологијата и иновациите повеќе од 30 години
 • Најбрз растечки производител на безжични уреди за полнење *
 • Belkin тесно соработуваше со Apple за дизајнирање на обвивка за iPhone X, iPhone 8 Plus и iPhone 8
 • Направена специјално за безжичната технологија на iPhone X, iPhone 8 Plus и iPhone 8
 • Оптимално наполнете го вашиот iPhone X, iPhone 8 Plus и iPhone 8, без влијание на функционалноста на вашиот телефон
 • Компатибилен со повеќето лесни заштитни футроли
 • Вклучен е AC адаптер


 • КОМФОР
  Нема повеќе кабли, нема повеќе неуредни станици за полнење. Едноставно ставете го Вашиот iPhone X, iPhone 8 Plus или iPhone 8 на површината за полнење која не се лизга и која е дизајнирана да ви помогне да го заштитите Вашиот уред при полнење. Продолжете да полнете едноставно, дури и кога вашите раце и денот се полни.

  ДИЗАЈНИРАНА ЗА iPHONE X, iPHONE 8 PLUS, И iPHONE 8
  Belkin тесно соработуваше со Apple за да дизајнира полнач за iPhone X, iPhone 8 Plus и iPhone 8. Фино подесени за iPhone 8, iPhone 8 Plus и iPhone X уредити за да не прегрее или да се изгаси предвреме. 7.5W BOOST ↑ UP безжичната подлога за полнење е способна за побрзо полнење од стандардните 5W Qi ™ полначи и нема да се меша со другите операции на вашиот iPhone X, iPhone 8 Plus и iPhone 8.

  ДАЛИ ПОЛНИ?
  Полнење со доверба - солидно зеленото LED светло покажува кога вашиот телефон е правилно порамнет на подлогата и полнењето. Кога ќе го видите зеленото светло, можете да се препуштите на денот знаејќи дека вашиот iPhone X, iPhone 8 Plus или iPhone 8 ќе бидат напоолнети и подготвени за вас.

  КОМПАТИБИЛНОСТ СО ФУТРОЛИ
  Полнење без отстранување на вашата заштитна футрола. BOOST ↑ UP безжичната подлога е дизајнирана да работи со повеќето лесни заштитни футроли.

  QI™ КОМПАТИБИЛНОСТ
  Qi е безжична технологија која користи индуктивно полнење. BOOST ↑ UP Безжичната подлога за полнење е дизајнирана да биде компатибилна со Qi, овозможувајќи исто така да ги полне телефоните, таблетите и другите додатоци со Qi технологија.

  КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ И ПРИДОБИВКИ
  Фино подесена за Apple, поради што ќе знаете дека вашиот iPhone X, iPhone 8 Plus и iPhone 8 секогаш ќе бидат наполнети колку што е можно побрзо и побезбедно
  Работи со било кој друг уред кој ја има Qi технологијата, овозможувајќи ви да ја наполните целата ваша компатибилна електроника Компатибилна со повеќето лесни заштитни футроли, така што нема потреба да ги отстраните
  LED светлото означува кога вашиот телефон е правилно порамнет за оптимално полнење
  Вклучен е адаптер за напојување, така што можете да почнете со полнење веднаш кога ќе го извадите од кутијата

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Belkin
  Weight
  0.1000
  EAN code
  745883746835
  End of life
  No
  Бои
  White
  Боја
  бела
  iPhone компатибилност
  iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8
  Compatibility
 • Qi compatible

 • Supports up to 7.5W charging
 • Capacity
  power supply 4.09oz
  Гаранција
  2 years