Griffin Survivor Journey Folio for 10.5inch iPad Pro

SKU
conf-griffin-survivor-journey-folio-for-ipad-pro-10-5-inch-mk
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Journey Folio го заштитува вашиот екран со покривка која не е наслона на гребнатини која се залепува на место благодарение на скриените магнети.

Карактеристики:
  • Тенока заштита за вашиот таблет, дизајнирана да ги задоволи или надмине воените стандарди 810-G за заштита од падови и удари.
  • Заштитува од паѓање на бетон до 1,2 метри
  • Премиум лиена TPU обвивка со "Impact Dispersion" систем обликуван во футролата за да обезбеди дополнителна заштита од удари на страните и задниот дел на вашиот iPad

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Griffin
End of life
No
iPad компатибилност
iPad Pro 10.5"
Тип на футрола
Full case
Производител
Griffin
Weight
0.1000
Материјал
Polycarbonate
Боја
Вселенски сива
iPad компатибилност
iPad Pro 10.5"
Тип на футрола
Full case
Капацитет
10.5inch iPad Pro
Производител
Griffin
Материјал
Polycarbonate
Боја
сребрена
iPad компатибилност
iPad Pro 10.5"
Тип на футрола
Full case
Капацитет
10.5inch iPad Pro
Производител
Griffin
EAN code
685387445004
Материјал
Polycarbonate, TPU
Боја
црна
iPad компатибилност
iPad Pro 10.5"
Тип на футрола
Full case
Производител
Griffin
Материјал
Polycarbonate
Боја
златна
iPad компатибилност
iPad Pro 10.5"
Тип на футрола
Full case
Капацитет
10.5inch iPad Pro
Производител
Griffin
Материјал
Polycarbonate
Боја
Розево златна
iPad компатибилност
iPad Pro 10.5"
Тип на футрола
Full case
Капацитет
10.5inch iPad Pro