JBL CHARGE 4

SKU
conf-jbl-charge-4-mk
Боја
Black %
Blue %
Gray %
Red %
Matte Teal %
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали


Bluetooth Streaming

Поврзете до два паметни телефони или таблети безжично со звучникот JBL Charge 4 и уживајте во моќниот звук.

20 часови непрекинато слушање

Вградената батерија од 7500mAh поддржува до 20 часа активна употреба и ви дозволува да ги полните вашите уреди преку USB влезот.

IPX7 сертификат

Земете го со вас JBL Charge 4 на плажа или базен без да се грижите дали ќе се натопи во вода.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
JBL
Големина
No
Производител
JBL
Weight
0.0000
EAN code
6925281939990
Боја
Black
Speaker connectivity
Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017), iPad with Retina Display, iPad (3. gen)
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini (2018), Mac Pro (late 2013), MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 11" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011-2014) , MacBook Air 13" (Mid 2010 or older) , MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012-2015), MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 17"
Frequency
60Hz–20kHz
Батерија
Batéria 7500 mAh
Димензија и тежина
Rozmery 220 x 95 x 93mm
Производител
JBL
Weight
0.0000
EAN code
6925281940019
Боја
Red
Speaker connectivity
3.5 mm, Bluetooth
Frequency
60Hz–20kHz
Батерија
Batéria 7500 mAh
Димензија и тежина
Rozmery 220 x 95 x 93mm
Производител
JBL
Боја
Pink
Speaker connectivity
Bluetooth
Производител
JBL
EAN code
6925281940002
Боја
Blue
Speaker connectivity
Bluetooth
Frequency
60Hz–20kHz
Батерија
Batéria 7500 mAh
Димензија и тежина
220 x 95 x 93mm
Производител
JBL
Боја
Matte Teal
Speaker connectivity
Bluetooth
Производител
JBL
Боја
Forest Green
Speaker connectivity
Bluetooth
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 11" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 3, iPad Air 2, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
Производител
JBL
EAN code
6925281940026
Боја
Gray
Speaker connectivity
Bluetooth
Frequency
60Hz–20kHz
Батерија
Batéria 7500 mAh
Димензија и тежина
220 x 95 x 93mm

Product declaration