LaCie Rugged USB-C Mobile Storage

SKU
conf-lacie-rugged-usb-c-mk
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Одликувајќи се со еден од најголемите капацитети за складирање на пазарот за својата големина, LaCie Rugged USB-C ви дава доволно простор за складирање на вашата дигитална сегашност и иднина.

Карактеристики:

  • Нов USB-C конектор за компјутери од новата генерација
  • Вклучен USB 3.0 адаптер кој работи со PC или Mac
  • Отпорна при паѓање од дожд за употреба во било каква средина

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
LaCie
End of life
No
Меморија
No
Капацитет
No
HDD trays
No
Compatibility OS
OS X v10.5 or later, Windows 7 or later
Интерфејс
USB 2.0, USB 3.0, USB-C
Производител
LaCie
Weight
0.1000
EAN code
3660619400140
Боја
портокалова
Капацитет
1 TB
Compatibility OS
OS X v10.5 or later, Windows 7 or later
Интерфејс
USB 2.0, USB 3.0, USB-C
Што има во кутијата?
USB-C - USB 3.0 adapter
Производител
LaCie
Weight
0.1000
EAN code
3660619400157
Боја
портокалова
Капацитет
2 TB
Compatibility OS
OS X v10.5 or later, Windows 7 or later
Интерфејс
USB 2.0, USB 3.0, USB-C
Што има во кутијата?
USB-C - USB 3.0 adapter
Производител
LaCie
Weight
0.4000
EAN code
3660619400164
Боја
портокалова
Капацитет
4 TB
Compatibility OS
OS X v10.5 or later, Windows 7 or later
Интерфејс
USB 2.0, USB 3.0, USB-C
Димензија и тежина
Height: 1,87 cm
Width: 8,6 cm
Depth: 13,51 cm
Weight: 0,1 kg
Што има во кутијата?
1 x LaCie Rugged USB-C
1 x USB-C (USB 3.1 5Gb/s) cable
1 x USB-C USB-A cable