Moshi Endura for iPhone 7/8 - Black:

Moshi Endura for iPhone 7/8 - Black

SKU
99MO086008
Карактеристики:
  • HexCore архитектурата го заштитува телефонот при паѓање до 3м на бетон
  • Отпорен на вода и прашина за заштита во сите видови на временски услови
  • Премиум стил со метализирани копчиња и carbon fiber.
  • Вклучен заштитник за екранот на iVisor
  • Независно сертифициран од SGS
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Карактеристики:
  • HexCore архитектурата го заштитува телефонот при паѓање до 3м на бетон
  • Отпорен на вода и прашина за заштита во сите видови на временски услови
  • Премиум стил со метализирани копчиња и carbon fiber.
  • Вклучен заштитник за екранот на iVisor
  • Независно сертифициран од SGS
Производител
Moshi
EAN code
4713057250323
End of life
No
Боја
црна
Материјал
Carbon, Metal/Steel
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 8, iPhone 7