NEXT ONE All-rounder glass screen protector for iPhone 15 Pro Max

SKU
IPH-15PROMAX-ALR
 
 

Достапност

Слични производи

NEXT ONE Tempered glass screen protector for iPhone 15 Pro Max
NEXT ONE Tempered glass screen protector for iPhone 15 Pro Max
2.190 МКД

Достапен производ

NEXT ONE ALL-ROUNDER PRIVACY GLASS SCREEN PROTECTOR FOR IPHONE 15
NEXT ONE ALL-ROUNDER PRIVACY GLASS SCREEN PROTECTOR FOR IPHONE 15
2.190 МКД

Достапен производ

Детали

Дизајнирани од NEXT ONE, заштитниците за екран со сеопфатно стакло се прецизно изработени за да одговараат на уникатната форма на твојот уред со прецизност и грижа. Со фокус на зачувување на оригиналното искуство на допир, овој заштитник на екранот обезбедува максимална заштита за твојот уред, осигурувајќи дека можеш да го користиш безбедно и без грижи. Прецизната контура и исечоците на заштитникот на екранот се постигнуваат преку димензиите со ласерско пресекување, обезбедувајќи совршено приспособување на твојот iPhone 15 Pro Max. Уникатните својства на лепилото овозможуваат лесна инсталација без меурчиња, додека олеофобната нано-облога и сребрената јонизација штитат од отпечатоци од прсти, нечистотија и масло. Јасната и транспарентна резолуција на екранот нуди визуелно уживање додека ги заштитува твоите очи, а максималната реакција на допир гарантира дека можеш да го користиш твојот уред како вообичаено. Стаклото на екранот обезбедува врвна и целосна адхезија на рабовите, така што твојот уред секогаш може да биде заштитен. Заштитата на екранот All-Rounder е направена со калено стакло со тврдост од 9H, отпорно на кршење и отпорно на гребење, специјално развиено за iPhone 15 Pro Max. Во случај на пад, каленото стакло обезбедува совршена заштита за екранот на твојот уред. За целосна заштита, препорачуваме да го спариш All-Rounder заштитникот на екранот со NEXT ONE Clear Case MagSafe за iPhone 15 Pro Max.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
NEXT ONE
EAN code
6427157005513
Боја
Transparent
MagSafe compatibility
No
Тип на футрола
Screen Protector
Screen Protector Type
Transparent
iPhone компатибилност
iPhone 15 Pro Max

Product declaration