Speck iPhone XR Presidio Clear + Print футрола

SKU
117069-7554

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Вграден принт

Дизајните се испечатени помеѓу надворешната обвивка и внатрешната обвивка IMPACTIUM ™ CLEAR за да не избледеат или да се изгребат.


Два цврсти и долготрајни слоеви за максимална заштита

Надворешната обвивка од поликарбонат и внатрешната обвивка IMPACTIUM ™ се обликувани заедно за да ви дадат два слоја на заштита во тенка, едноделна футрола


"Raised BEZEL заштита на стакло"

Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел.


Заштита од 2.5 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера

Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот. Пад од 2.5 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита.


Овозможено безжично полнење

Дизајниранa за да овозможи Qi безжично полнење.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Speck
End of life
No
Боја
метално небесна
Материјал
Silicone
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ