Speck iPhone XS/X Presidio футрола:

Speck iPhone XS/X Presidio футрола

SKU
117136-7557

Отпорна на гребнатини и бледнеење
Процесот на сублимација на боја од 7 чекори трајно ги вградува сликите во поликарбонатната обвивка на футролата, така што тие нема да се изгребат. Специјалниот слој се спротивставува на бледнеење и пожолтување.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Отпорна на гребнатини и бледнеење

Процесот на сублимација на боја од 7 чекори трајно ги вградува сликите во поликарбонатната обвивка на футролата, така што тие нема да се изгребат. Специјалниот слој се спротивставува на бледнеење и пожолтување.


Два цврсти и долготрајни слоеви за максимална заштита

Надворешната обвивка од поликарбонат и внатрешната обвивка IMPACTIUM ™ се обликувани заедно за да ви дадат два слоја на заштита во тенка, едноделна футрола


"Raised Bezel заштита на стакло"

Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел.


Заштита од 3 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера

Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот. Пад од 3 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита.


Овозможено безжично полнење

Дизајниранa за да овозможи Qi безжично полнење.

Производител
Speck
End of life
No
Боја
разнобојна
Материјал
Silicone
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone Xs, iPhone X