MacBook Pro M2 13.3" 8 CPU | 10 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Silver

SKU
MNEP3ZE/A
 

Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

MacBook Air 13” с M1 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Space Gray | INT тастатура
MacBook Air 13” с M1 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Space Gray | INT тастатура
Special Price 57.690 МКД
Regular Price 72.690 МКД

Достапен производ

MacBook Pro M3 Pro 14" | 11 CPU | 14 GPU | 512 GB | Space Black
MacBook Pro M3 Pro 14" | 11 CPU | 14 GPU | 512 GB | Space Black
Special Price 139.990 МКД
Regular Price 153.590 МКД

Достапен производ

MacBook Air 15" с M3 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Midnight | INT тастатура
MacBook Air 15" с M3 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Midnight | INT тастатура
97.490 МКД

Достапен производ

MacBook Air 13” с M3 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Space Grey | INT тастатура
MacBook Air 13” с M3 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Space Grey | INT тастатура
79.790 МКД

Достапен производ

MacBook Air 13” с M2 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Silver | INT тастатура
MacBook Air 13” с M2 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Silver | INT тастатура
73.790 МКД

Достапен производ

"14-inch MacBook Pro: Apple M3 chip with 8_core CPU and 10_core GPU, 16GB, 1TB SSD - Space Grey"
"14-inch MacBook Pro: Apple M3 chip with 8_core CPU and 10_core GPU, 16GB, 1TB SSD - Space Grey"
148.290 МКД

Достапен производ

MacBook Pro M3 14" | 8 CPU | 10 GPU | 512GB | Space Gray
MacBook Pro M3 14" | 8 CPU | 10 GPU | 512GB | Space Gray
121.090 МКД

Достапен производ

MacBook Air 13” с M2 чип | 8GB меморија | 512GB SSD - Midnight | INT тастатура
MacBook Air 13” с M2 чип | 8GB меморија | 512GB SSD - Midnight | INT тастатура
Special Price 82.990 МКД
Regular Price 87.390 МКД

Достапен производ

Детали

MacBook Pro

За секоја прилика.

Со новиот М2 чип, најпреносливиот Apple компјутер сега е уште помоќен, притоа задржувајќи го својот препознатлив дизајн. Со батерија што трае до 20 часа и оди во чекор со твоите најсложени потреби во текот на денот, а и во добар дел од ноќта, додека системот за активно ладење обезбедува врвни перформанси во секој миг.Додатни информации

Со супер моќниот чип

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
EAN code
194253138983
Боја
Silver
Модел
256 GB
Големина
13inch
Капацитет
256 GB SSD
Тастатура
International English Keyboard
Processor GHz
Apple M2 chip with 8‑core CPU, 10‑core GPU, 16‑core Neural Engine
Меморија
8GB unified memory
Дисплеј
13.3"
Резолуција
2560 x 1600
Wi-Fi
802.11ax Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 5.0 wireless technology
Thunderbolt
2x Thunderbolt 3 (USB-C)
Тастатура
International English keyboard

Product declaration