21.5" iMac: Intel i5 2.3GHz 256GB

SKU
MHK03ZE/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Space Gray
MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Space Gray
Special Price 54.900 МКД
Regular Price 66.590 МКД

Достапен производ

MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Gold
MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Gold
Special Price 54.900 МКД
Regular Price 66.590 МКД

Достапен производ

MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Silver
MacBook Air M1 13.3" 8 CPU | 7 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Silver
Special Price 54.900 МКД
Regular Price 66.590 МКД

Достапен производ

MacBook Air M2 13.6" 8 CPU | 8 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Space Gray
MacBook Air M2 13.6" 8 CPU | 8 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Space Gray
Special Price 66.900 МКД
Regular Price 77.900 МКД

Достапен производ

MacBook Air M2 15.3” 8 CPU | 10 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Midnight
MacBook Air M2 15.3” 8 CPU | 10 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Midnight
Special Price 87.999 МКД
Regular Price 97.490 МКД

Достапен производ

Apple MBA 13.3 GLD/8C CPU/7C GPU/8GB/256GB-CRO
Apple MBA 13.3 GLD/8C CPU/7C GPU/8GB/256GB-CRO
Special Price 54.900 МКД
Regular Price 66.590 МКД

Достапен производ

MacBook Pro 16" | M2 Max | 12 CPU | 38 GPU | 1TB SSD | Space Gray
MacBook Pro 16" | M2 Max | 12 CPU | 38 GPU | 1TB SSD | Space Gray
Special Price 227.900 МКД
Regular Price 251.090 МКД

Достапен производ

MacBook Air M2 13.6" 8 CPU | 10 GPU | 8 GB | 512 GB SSD | Space Gray
MacBook Air M2 13.6" 8 CPU | 10 GPU | 8 GB | 512 GB SSD | Space Gray
Special Price 90.790 МКД
Regular Price 99.990 МКД

Достапен производ

Детали

21,5 инчниот iMac неверојатно широк дисплеј, моќен Intel Core процесор од седмата генерација, супер брза графика и многу повеќе. Сето ова сместено во екстремно тенко куќиште кое на рабовите е само 5 милиметри.

Клучни карактеристики:
• 21,5 инчен (измерен дијагонално) со резолуција од 1920 x 1080
• Зачудувачки тенок дизајн - само 5 мм
• Двојадрен Intel Core i5 процесор - 7 ген.
• Intel Iris Plus Graphics 640
• Два Thunderbolt 3 (USB-C) влеза
• 802.11ac Wi-Fi
• Magic Mouse 2
• Magic Keyboard

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Големина
21.5"
Капацитет
256GB PCIe-Based Flash Storage
Тастатура
International English Keyboard
Processor GHz
2.3GHz dual-core Core i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.6GHz
Меморија
8GB of 2133MHz DDR4 memory
Дисплеј
21.5"
Резолуција
1920 x 1080
Graphics
Intel Iris Plus Graphics 640
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi wireless networking; IEEE 802.11a/b/g/n compatible
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Тастатура
International English keyboard

Product declaration