Apple USB-C Power Adapter - 87W

SKU
MNF82Z/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

Apple USB-C to Lightning Cable (1 m)
Apple USB-C to Lightning Cable (1 m)
1.790 МКД

Достапен производ

240W USB-C Charge Cable (2 m)
240W USB-C Charge Cable (2 m)
2.290 МКД

Достапен производ

USB-C Woven Charge Cable (1m)
USB-C Woven Charge Cable (1m)
Special Price 1.290 МКД
Regular Price 1.790 МКД

Достапен производ

Apple Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter
Apple Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter
690 МКД

Достапен производ

MagSafe Charger
MagSafe Charger
3.890 МКД

Достапен производ

Apple USB-C to Lightning Cable (2 m)
Apple USB-C to Lightning Cable (2 m)
2.490 МКД

Достапен производ

Apple USB-C to 3.5 mm Headphone Jack Adapter
Apple USB-C to 3.5 mm Headphone Jack Adapter
690 МКД

Достапен производ

Apple USB-C to USB Adapter
Apple USB-C to USB Adapter
1.790 МКД

Достапен производ

Детали

87W USB-C Адаптер овозможува брзо и ефикасно полнење кога сте дома, на работа, во канцеларија или во движење (патување). Иако овој адаптер е компатибилен со било кој USB-C уред, Apple препорачува да се користи за полнење на MacBook Pro 15" (Тouch Bar) со Thunderbolt 3 (USB-C) порти за оптимални перформанси во полнењето. USB-C Cable (кабел) се продава одделно.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
190198099150
Боја
White
Модел
No
Големина
No
MagSafe compatibility
No
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPhone компатибилност
iPhone 15 Pro Max, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus, iPhone 15
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11" (1. gen)
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019)

Product declaration