AirPods Pro

SKU
MWP22ZM/A
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Бараш нешто друго? Ви препорачуваме. ↓

Master & Dynamic True Wireless Earphones
Master & Dynamic True Wireless Earphones
18.990 МКД

Достапен производ

Beats - Solo3 Wireless
Beats - Solo3 Wireless
Special Price 11.490 МКД
Regular Price 18.490 МКД

Достапен производ

Beats - EP On-Ear Headphones
Beats - EP On-Ear Headphones
Special Price 3.690 МКД
Regular Price 5.990 МКД

Достапен производ

iSTYLE outdoor Airpods cover
iSTYLE outdoor Airpods cover
790 МКД

Достапен производ

Bang&Olufsen Earphones E8 2.0
Bang&Olufsen Earphones E8 2.0
19.490 МКД

Достапен производ

B&O Play - Beoplay H9i
B&O Play - Beoplay H9i
26.900 МКД

Достапен производ

B&O PLAY - Beoplay E8 Earphones
B&O PLAY - Beoplay E8 Earphones
15.900 МКД

Достапен производ

Bang & Olufsen Earset
Bang & Olufsen Earset
15.990 МКД

Достапен производ

Decoded AirCase за AirPods
Decoded AirCase за AirPods
2.190 МКД

Достапен производ

Bang&Olufsen Earphones E6 Sand
Bang&Olufsen Earphones E6 Sand
Special Price 11.190 МКД
Regular Price 15.990 МКД

Достапен производ

Beoplay Headphones H8i Black
Beoplay Headphones H8i Black
21.900 МКД

Достапен производ

AirPods Pro

Детали

Магија која никогаш не сте ја слушнале

AirPods Pro се дизајнирани со системот Active Noise Cancellation за извонреден звук, режим на транспарентност за да можете да го слушнете вашето опкружување и направени за целодневен комфор. Исто како AirPods, AirPods Pro магично се поврзуваат со вашиот iPhone или Apple Watch. И тие се веднаш подготвени за употреба.

Active Noise Cancellation

Неверојатно лесни noise-cancelling слушалки кои го блокираат звукот од вашата околина за да може да се фокусирате на она што го слушате. AirPods Pro се дизајнирани со два микрофони, микрофон однадвор и микрофон одвнатре, за да се создаде супериорен noise cancellation. Со постојано прилагодување кон геометријата на увото и вклопувањето на врвовите на увото, Active Noise Cancellation го замолчува светот за да ве задржи целосно внесени во вашата музика, подкасти и повици.

Режим на транспарентност

Префрлете се на режимот на транспарентност и AirPods Pro ви овозможуваат да слушнете и да се поврзете со околината. Микрофоните овозможуваат да го снема ефектот на изолација на звукот кај AirPods Pro, така што нештата звучат и се чувствуваат природно, како кога разговарате со луѓето околу вас.

Целосно нов дизајн

AirPods Pro доаѓаат со три големини на флексибилни силиконски гумички. Со внатрешно затегнување, тие се вклопуваат со формата на увото, прицврстувајќи ги вашите AirPods Pro на место и да создадат исклучително искуство за супериорен noise cancellation.

Неверојатно квалитетен звук

Прилагоден и вграден со ниска дисторзија и моќен бас. Супер ефикасен појачувач со динамичен опсег и неверојатно јасен звук со истовремено продолжување на батеријата. Додека Adaptive EQ автоматски ќе ја прилагоди музиката за да одговара на обликот на увото за доследно музичко искуство.

Повеќе магија

Дизајнираниот H1 Apple чип испорачува неверојатно ниска латентност. Со Force сензорот лесно се контролираат музиката и повиците како и лесно префрлање помеѓу Active Noise Cancellation и Transparency режимот. Најавата на пораките со Siri ти дава можност за читање и на пораките преку твоите AirPods, а преку Audio Sharing ти и твојот пријател/ка ќе можете да слушате исто на два пара AirPods слушалки. Што значи ќе можете да играте игри, гледате филмови или да слушате песни, заедно.¹

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
End of life
No
Earphone type
In-ear
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9", iPad Pro 11", iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 3, iPad Air 2, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
Боја
бела
Connectivity
Bluetooth