AirPods with Wireless Charging Case

SKU
MRXJ2ZM/A
 
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Детали

Отстранете ги од куќуштето за безжично полнење,
a one se ставете ги во вашите уши и тие веднаш се поврзуваат,
и ве исполнуваат со богат, квалитетен звук.

Совршено безжични.

По едноставно поставување,
со еден допир, AirPods слушалките
автоматски се активираат
и се постојано поврзани.¹ Слушалките
da znaju можат да детектираат кога се во увото
и прекинуваат со работа кога ќе ги отстраните.

Магично искуство
уште при првото слушање.

Неверојатно едноставно
се поврзуваат со iPhone, тоа што го слушаш
можеш да го поделиш и со останатиот
AirPods пар на слушалки.²

Ова мора да го слушнеш.

И кога играш игри, а и кога слушаш музика,
H1 чипот ти носи hi-fi звук преку
стабилната безжична врска.

24 часа на слобода.

AirPods слушалките никогаш нема да те остават
на цедило бидејки нивното куќиште за полнење
може да сочува доволно батерија
за повеќе од 24 часа на работа.³

Повеќе од

24 часа

на батерија со
куќиштето за полнење

До

5 часа

слушање со едно
полнење⁴

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1900
EAN code
190198764829
Боја
White
Големина
No
Connectivity
Bluetooth
Earphone type
In-ear
iPhone компатибилност
iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone SE (2. gen), iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9-in. (5th generation), iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 11" (2. - 3. gen), iPad Pro 11" (2020), iPad Pro 11" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 4, iPad Air 3, iPad Air 2, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad (8th gen), iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), iMac Pro, Mac mini (2018), Mac Pro (2019), MacBook Air 13" Retina (2020), MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2020), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16"

Product declaration