MagSafe Power Adapter 85W

SKU
MC556Z/B
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Apple MagSafe 85W Power адаптер за MacBook Pro има магнетен DC конектор кој дава сигурност дека Вашиот кабел за полнење нема случајно да се дисконектира, а притоа и дава сигурност дека кабелот со текот на времето нема да ја изгуби моќноста и издржливоста. Магнетниот адаптер помага во наоѓањето на портата за полнење за брзо и лесно поврзување. Овој полнач е компатибилен со MacBook Pro 15" и 17".

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
885909454426
Боја
White
Модел
No
Големина
No
MagSafe compatibility
No
Charger type
Wall charger
Connectivity
MagSafe
Компатибилност - адаптер
MagSafe
Mac компатибилност
MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 17"

Product declaration