Apple iPhone 11 Smart Battery Case with Wireless Charging

SKU
conf-apple-iphone-11-smart-battery-case
Боја
 

Достапност

Детали

Направена за iPhone 11, Smart Battery футролата Ви овозможува уште поголема трајност на батеријата додека истовремено нуди голема заштита. Внатре, меката постава направена од микрофибер помага да се заштити вашиот iPhone. Од надвор, мекиот свиленкаст финиш на силиконот Ви дава прекрасно чувство во Вашата рака. Smart Battery футролата е компатибилна со Qi сертифицирани полначи. Со Smart Battery футролата, статусот на вашата батерија се појавува во центарот за нотификации, така што точно знаете уште колку батерија имате преостанато. Футролата може да се полни уште побрзо со USB-PD компатибилни полначи. Исто така, поддржува Lightning аксесоари како што се EarPods со Lightning конектор (вклучен со Вашиот iPhone), или Lightning Digital AV адаптер (се продава одделно).

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Големина
No
Производител
Apple
Боја
White
Материјал
Microfiber, Silicone
Тип на футрола
Battery Case
iPhone компатибилност
iPhone 11
Производител
Apple
EAN code
190199268104
Боја
Black
Материјал
Microfiber, Silicone
Тип на футрола
Battery Case
iPhone компатибилност
iPhone 11

Product declaration