Apple Lightning to USB-C Cable

SKU
apple-lightning-to-usb-c-cable-mk
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Со USB-C to Lightning кабелот, можете да го полните и синхронизирате вашиот iPhone, iPad, iPod touch, Siri Remote и многу повеќе.

Што можете да направите со  USB-C to Lightning кабелот:

  • Наполнете го вашиот iPhone, iPad или iPod touch кога е поврзан со USB-C влез.
  • Брзо наполнете го вашиот iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone X iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPad Pro 12.9-инчен (1-та генерација и подоцна), или iPad Pro 10,5-инчен кога е поврзан со Apple USB - C 18W, 29W, 30W, 61W или 87W адаптер.
  • Синхронизирајте го вашиот iPhone, iPad или iPod touch или импортирајте ги вашите фотографии кога сте поврзани со USB-C влезот на вашиот Mac или компјутер.
  • Можете да полните Apple додатоци како Magic Mouse, Magic Keyboard, или Magic Trackpad.
  • Користете го вашиот iPhone или iPad како Personal Hotspot кога сте поврзани со USB-C to Lightning кабелот.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
End of life
No
Производител
Apple
Боја
бела
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 3, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini, iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod touch (5th gen.)
Mac компатибилност
iMac Pro, Mac mini (2018), Mac Pro (2019), MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16"
Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
888462496988
Length
2 meters
Боја
бела
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone SE (2. gen), iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 3, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod touch (5th gen.)
Mac компатибилност
iMac Pro, Mac mini (2018), Mac Pro (2019), MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16"
Што има во кутијата?
1 x Apple USB-C to Lightning Cable (2 m)