Apple MagSafe 2 Power Adapter - 60W

SKU
MD565Z/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Apple MagSafe 2 - 60W Power адаптер за MacBook Pro 13" Retina Display (до 2015г.) има магнетен DC конектор кој дава сигурност дека Вашиот кабел за полнење нема случајно да се дисконектира, а притоа и дава сигурност дека кабелот со текот на времето нема да ја изгуби моќноста и издржливоста. Магнетниот адаптер помага во наоѓањето на портата за брзо полнење и лесно поврзување.
*Овој полнач е компатибилен со MacBook Pro 13" Retina Display (до 2015г.).

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
885909575763
Боја
White
Модел
No
Големина
No
MagSafe compatibility
No
Charger type
Wall charger
Connectivity
MagSafe 2
Компатибилност - адаптер
MagSafe2
Mac компатибилност
MacBook Pro 13" Retina (2013-2015)

Product declaration