Apple MagSafe 2 Power Adapter - 45W

SKU
MD592Z/A
 

Достапност

Слични производи

Apple MagSafe Power Adapter - 60W
Apple MagSafe Power Adapter - 60W
Special Price 4.290 МКД
Regular Price 5.790 МКД

Достапен производ

Apple MagSafe 2 Power Adapter - 85W
Apple MagSafe 2 Power Adapter - 85W
5.790 МКД

Достапен производ

Satechi 108W TYPE-C MultiPort Travel Charger (1x USB-C PD,2x USB3.0,1xQualcomm 3.0) - Space Gray
Satechi 108W TYPE-C MultiPort Travel Charger (1x USB-C PD,2x USB3.0,1xQualcomm 3.0) - Space Gray
Special Price 4.190 МКД
Regular Price 5.990 МКД

Достапен производ

Apple World Travel Adapter Kit
Apple World Travel Adapter Kit
2.490 МКД

Достапен производ

Satechi 165W USB-C 4-PORT PD GAN Charger (4xUSB-C up to 100W)
Satechi 165W USB-C 4-PORT PD GAN Charger (4xUSB-C up to 100W)
Special Price 5.690 МКД
Regular Price 9.490 МКД

Достапен производ

Apple MagSafe 2 Power Adapter - 60W
Apple MagSafe 2 Power Adapter - 60W
5.790 МКД

Достапен производ

MagSafe Power Adapter 85W
MagSafe Power Adapter 85W
5.790 МКД

Достапен производ

Satechi USB-C Magnetic Charging Dock for Apple Watch
Satechi USB-C Magnetic Charging Dock for Apple Watch
Special Price 1.990 МКД
Regular Price 3.190 МКД

Достапен производ

Apple USB-C Power Adapter - 70W
Apple USB-C Power Adapter - 70W
4.490 МКД

Достапен производ

Детали

Apple MagSafe 2 - 45W Power адаптер за MacBook Air има магнетен DC конектор кој дава сигурност дека Вашиот кабел за полнење нема случајно да се дисконектира, а притоа и дава сигурност дека кабелот со текот на времето нема да ја изгуби моќноста и издржливоста. Магнетниот адаптер помага во наоѓањето на портата за брзо полнење и лесно поврзување.
*Овој полнач е компатибилен со MacBook Air.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
885909611607
Боја
White
Модел
No
Големина
No
MagSafe compatibility
Yes
Charger type
Wall charger
Connectivity
MagSafe 2
Компатибилност - адаптер
MagSafe2
Mac компатибилност
MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 13" (Mid 2011-2014)

Product declaration