Apple MagSafe Power Adapter - 45W

SKU
MC747Z/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Apple MagSafe - 45W Power адаптер за MacBook Air (2010г.) има магнетен DC конектор кој дава сигурност дека Вашиот кабел за полнење нема случајно да се дисконектира, а притоа и дава сигурност дека кабелот со текот на времето нема да ја изгуби моќноста и издржливоста. Магнетниот адаптер помага во наоѓањето на портата за брзо полнење и лесно поврзување.
*Овој полнач е компатибилен со MacBook Air (2010г.).

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
885909431281
Модел
No
Големина
No
End of life
No
Боја
бела
Charger type
Wall charger
Connectivity
MagSafe
Компатибилност - адаптер
MagSafe
Mac компатибилност
MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13"

Product declaration