Apple MBA 13.3 GLD/8C CPU/7C GPU/8GB/256GB-CRO

SKU
MGND3CR/A

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
EAN code
194252058473
Боја
Gold
Големина
No
Капацитет
256 GB SSD
Processor GHz
Apple M1 chip with 8‑core CPU, 7‑core GPU, and 16‑core Neural Engine
Меморија
8GB unified memory
Wi-Fi
802.11ax Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 5.0 wireless technology
Тастатура
Croatian keyboard

Product declaration